Wybierz swoje miasto:
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:
Polecane   

Najnowsze   
Twoja lokalizacja:
Co o koenzymie Q10 wiedzieć należy
łódzkie / Łódź - 2020-12-12

Czy koenzym Q10 jest dobry na wszystko? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć podczas jesiennej akcji eksperci z różnych firm, w tym także z Polfy Łódź. W tym zakładzie wytwarzane są całe gamy produktów, które w swym składzie zawierają ten związek i opierają się na działaniu tego składnika.

Koenzym Q10, zwany także "witaminą młodości" został odkryty w latach 50-tych ubiegłego wieku przez naukowców z Uniwersytetu w Wisconsin. Jest to związek, który wytwarzają wszystkie żywe organizmy. Można powiedzieć, że kontroluje on zachowanie prawidłowego poziomu energii w komórkach. Jeśli zaczyna go brakować, organizm działa mniej wydajnie, znacznie przyspieszają się procesy starzenia.
Koenzym Q10 wspomaga walkę z chorobami serca, układu krążenia i nowotworami oraz wpływa znacząco na poprawę odporności. Co ważne, nie ma możliwości jego przedawkowania, ponieważ organizm sam reguluje gospodarkę tym związkiem.
W kosmetyce można wykorzystywać ten składnik szczególnie ze względu na jego pozytywny wpływ na ukrwienie komórek, ochronę przed wolnymi rodnikami, a także jako pomoc w odchudzaniu, ponieważ usprawnia metabolizm i wzmacnia organizm osłabiony dietą.
Niestety, aby uzupełnić niedobory koenzymu należy przyjmować suplementy diety, ponieważ w naturze wystepuje on jedynie w surowym mięsie lub w owocach i warzywach, ale tych musielibyśmy zjeść całe mnóstwo, aby dostarczyć odpowiednią ilość. Na szczęście preparatów tego typu nie brakuje. Szcególnie potrzebują go osoby prowadzący aktywny tryb życia, nałogowi palacze oraz osoby doświadczające silnego stresu. Preparaty z koenzymem Q10 powinny także przyjmowac osoby po 60 roku życia, u których zapotrzebowanie na niego znacznie wzrasta. Oczywiście koenzym Q10 jest również dla wszystkich osób, które chcą zachować na dłużej dobre samopoczucie i młodość swojej skóry.
W tej chwili nie tylko kremy, ale także pasty do zębów i tabletki do ssania są produkowane z wykorzystaniem koenzymu Q10 i świetnie sprawdzają się w profilaktyce chorób jamy ustnej czy przyzębia, także u dzieci. Z kolei firma Perffarma wprowadziła na rynek rozgrzewający żel dla  najmłodszych oparty na tym składniku, który sprawdza się podczas przeziębienia. Żel łagodzi objawy związane z infekcją, pomaga zasnąć i co ważne – jest w stu procentach hypoalergiczny. Obecnie, gdy bardzo wiele dzieci cierpi na alergie ma to istotne znaczenie.
Oczywiście główne zastosowanie koenzymu Q10 w kosmetyce, to wszelkiego rodzaju produkty redukujące efekty starzenia się skóry. Na rynku znajdują się całe serie produktów tego typu, w tym także odmładzające dermomaski. Korzystać z nich mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a także osoby z bardzo wrażliwą skórą. Nie brakuje kosmetyków do makijażu zawierających ten komponent, a nawet lakiery do paznokci mogą być o niego wzbogacone.
Jak widać, nie da się przecenić działania tego związku dla naszego organizmu oraz dla naszej skóry. Jeśli zależy nam na świeżym, młodym wyglądzie, warto sięgać po kosmetyki i preparaty, które zawierają go w swoim składzie.

Fot. Sean MacLeay