TWOJE MIASTO TO: Łódź [zmień]
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:

  szukaj tylko w swoim mieście
Polecane   

Najnowsze   
Twoja lokalizacja:
O mieście

Korzystne położenie Łodzi w centrum Polski sprawia, iż to czwarte co do liczby ludności miasto w Polsce jest znakomitym miejscem do odwiedzenia. Niestety, niewiele osób wie, jak okazałą liczbę atrakcji Łódź oferuje zwiedzającym. Postaramy się przedstawić to miasto z nieco innej strony.

Bardzo dobrze zachowane zabytki przeniosą nas w świat industrialnej Łodzi z jej wieloma fabrykami, pałacykami ówczesnych potentatów finansowych. Warto dla przykładu odwiedzić Księży Młyn, aby poznać prawdziwą fabrykancką Łódź. Jeśli jednak chcemy zobaczyć nowoczesne oblicze miasta, zawędrujmy na ulicę Piotrkowską, gdzie fani SPA & Wellness z powodzeniem wybiorą dla siebie kilka naprawdę ekskluzywnych i profesjonalnych miejsc na zabiegi. Ta najdłuższa w Europie ulica zaprowadzi nas do Placu Wolności z charakterystycznym dla Łodzi pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Obok pomnika znajduje się wejście do, czynnego niestety tylko w sezonie, oryginalnego muzeum, które zwiedzamy spacerując... odrestaurowanymi kanałami pod centrum miasta. „Dętka”, bo tak zwie się owe miejsce, stała się już jedną z wizytówek Łodzi. Spacerując ulicą Piotrkowską warto odwiedzić kamieniczki w głębi bram, w których często ukryte przed codziennym zgiełkiem, mieszczą się lokale gastronomiczne, a ich menu zadowoli prawdziwych smakoszy.

Ciekawą ofertę ma dla nas również łódzki aquapark, który odpowiada na potrzeby i oczekiwania naprawdę szerokiego grona klientów, zarówno lubujących się w aktywnych sposobach spędzania wolnego czasu, jak i tych lubiących leniwe odprężenie i relaks. Jeśli jesteśmy miłośnikami egzotycznej przyrody, nie możemy w swoim planie zwiedzania pominąć łódzkiej palmiarni, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy naturalnie rosnące banany. Warto również odwiedzić Ogród Botaniczny, który łączy w sobie zalety wielkopowierzchniowego parku, w którym rosną niecodzienne okazy drzew, krzewów i kwiatów, z elementami swoistego rezerwatu przyrody, nietkniętej ręką człowieka. Symbolem miasta stała się od niedawna, to jest począwszy od 2006 roku, odnowiona Manufaktura, obecnie nowoczesne centrum kulturalno-handlowe osadzone w post fabrykanckiej scenerii, w którym to miejscu z powodzeniem spędzimy cały dzień. Manufaktura to nie tylko wspaniałe miejsce na zakupy, ale także liczne restauracje, muzeum, akwarium i okazały wewnętrzny plac zabaw dla dzieci. Słowem, jest to propozycja dla całej rodziny. Obecnie Łódź jest miejscem, w którym organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, dla przykładu Festiwal Dialogu Czterech Kultur, festiwale muzyczne oraz różnorodne targi tematyczne. Jeśli chcemy poznać wielokulturowe oblicze Łodzi, warto zwiedzić kościoły różnych wyznań, jako nieliczne już ślady krótkiego, ale silnie łączącego cztery narodowości dziedzictwa tego miasta.

Pod względem rozbudowy infrastruktury turystycznej, Łódź rzeczywiście wciąż wygląda nieco blado na tle innych miast Polski, jednak miejmy nadzieję, że z czasem nastąpi tu znacząca poprawa i być może stanie się to dzięki rozwojowi łódzkiego lotniska.

...mniej
więcej...

Promowane obiekty
Aktualności z miasta i okolic
Co o koenzymie Q10 wiedzieć należy
łódzkie / Łódź - 2020-12-12
Czy koenzym Q10 jest dobry na wszystko? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć podczas jesiennej akcji eksperci z różnych firm, w tym także z Polfy Łódź. W tym zakładzie wytwarzane są całe gamy produktów, które w swym składzie zawierają ten związek i opierają się na działaniu tego składnika.

Październikowe III Targi Uroda i Estetyka w Łodzi już za nami – relacja
łódzkie / Łódź - 2020-12-07
Hala Expo mieszcząca się przy ulicy Stefanowskiego w Łodzi rozbłysła niespotykanym blaskiem... Tak, to odbyła się trzecia już edycja targów kosmetycznych i estetycznych, które kolejny raz wniosły powiew nowości do świata urody i pielęgnacji ciała.

Wieczór z Babarią w Łodzi
łódzkie / Łódź - 2020-01-01
Zapracowane, zmęczone, nie mające na nic czasu, a już na pewno nie na chwilę odpoczynku i relaksu. Tak niestety wygląda współczesne życie Polek. Do tego aura panująca na dworze nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Na szczęście w salonach SPA & Wellness każda z nas odnajdzie ukojenie i będzie mogła zadbać o urodę. Prezentujemy Państwu propozycję jednego z łódzkich salonów, który przygotował ciekawą ofertę na jesienny weekend.

Ferie w aquaparku
łódzkie / Łódź - 2020-01-01
Już od 30 stycznia 2012 roku rozpoczynają się w Łodzi zimowe ferie. Dzieci z niecierpliwością oczekują na trochę wytchnienia od zajęć szkolnych. Z kolei rodzice głowią się, w jaki sposób zapewnić atrakcje na te dwa tygodnie laby. Przyjrzymy się więc, jaką ofertę przygotował z tej okazji łódzki aquapark.