Wybierz swoje miasto:
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:
Polecane   

Najnowsze   
Twoja lokalizacja:
Nie pij z puszki duszkiem

DR_Bartek_2_622639

W okresie letnim przybywa przykrych zdarzeń z udziałem owadów. Każde ukąszenie może w skrajnych przypadkach zakończyć się nawet śmiercią. Jak postępować by nie doszło do tragedii? Oto kilka

podstawowych zasad…

Uważnie wybieraj miejsce letniego wypoczynku.

Osoby ze stwierdzoną anafilaksją na jad owadów nie powinny przebywać w okolicy pasiek, sadów, cukierni, koszy z odpadkami i unikać łąki. Tam najłatwiej o owady kąsające.

Należy unikać chodzenia boso po trawie. Nie widać wtedy owadów a łatwo o ich nadepnięcie i ukąszenie.

Nie pij i nie jedz na świeżym powietrzu. Wiele osób pijąc napoje z butelek nieprzezroczystych  i puszek przypadkowo połknęło owada. Zawsze należy przelewać napój z puszki do przezroczystej szklanki tak by było widać ewentualne owady.

Unikaj intensywnie pachnących kosmetyków. Bardzo przyciągają owady zwiększając prawdopodobieństwo nieprzyjemnego kontaktu. Uważaj na kolor noszonych ubrań. Intensywne kolory owady rozpoznają jako rośliny atrakcyjne dla nich i wabią je do Ciebie.

Jeśli lubisz pracować w ogrodzie stosuj rękawiczki i ubranie ochronne.

Jeśli już dojdzie do najgorszego usuń jak najszybciej żądło, przykryj miejsce ukąszenia tak by inne owady nie poczuły feromonów walki, znajdź jak najszybciej doraźną pomoc medyczną. Jeśli reakcja na ukąszenie była bardzo nasilona po urlopie udaj się do alergologa i wykonaj testy być może czeka Cię kilkuletnia immunoterapia, która wyleczy Cię z uczulenia na jad owadów.