Wybierz swoje miasto:
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:
Polecane   

Najnowsze   
Twoja lokalizacja:
BOTOX kocha młodość…

doktor11grad_657152Przede wszystkim kobiety często zastanawiają się: „ Kiedy rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną?”’ „ Czy nie jest za wcześnie na botox?”, „ Czy po zaprzestaniu stosowania tego typu zabiegów nie będzie efektu jojo w odniesieniu do urody?...

Polki z natury są bardziej ostrożne niż kobiety na wschód i na zachód od Polski. Często trafiają do mnie i zaczynają rozmowę od:

„ Czy Pan Dr uważa, że powinnam sobie coś zrobić?”

„Czy już czas na takie zabiegi?”

„Czy nie będę wyglądała sztucznie?”

„Czy to jest bezpieczne?”

„Czy jak przestanę je robić szybciej się zestarzeję?”

Nie! Nie! i jeszcze raz nie!!!

Problem defektu urody czy postępujących procesów starzenia jest jak problem z psującymi się zębami. Ma znaczenie jak się prowadzimy: palenie, stres, awitaminoza, odwodnienie, przemęczenie itd. przyspieszają procesy starzenia. Jeśli nawet choć w części naszego życia da się uniknąć któregoś z powyższych czynników czas i tak postępuje nieubłaganie. Jedzenie marchewki i jogging już nie wystarczą. Dbałość o nasze własne zęby, odpowiednio wcześnie rozpoczęta profilaktyka i częste wizyty u stomatologa dają nam możliwość cieszenia się nimi przez długie lata. To samo dotyczy urody. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy dbać o wygląd korzystając z bardziej lub mniej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej przełoży się to na świeży i wypoczęty wygląd bez cienia sztuczności. Wizyta u lekarza medycyny estetycznej co kilka miesięcy sprawi, że drobnymi i niezbyt kosztownymi zabiegami uda się spowolnić procesy starzenia i utrzymać olśniewający wygląd niemożliwy do uzyskania kosmetykami.

Czas na pierwszy zabieg jest wtedy, gdy w lustrze coś nam się nie podoba. To nie lekarz powinien decydować jakiego problemu się pozbyć. Decyzję o korekcie problemu powinien zawsze ostatecznie podjąć pacjent. Rolą lekarza jest wykonanie zabiegu takim preparatem i w taki sposób by wszystko się powiodło, doradzenie od czego zacząć jeśli trzeba wykonać kilka korekcji. Worki pod oczami, liczne zmarszczki, obwisłe policzki, szara i zmęczona oraz sucha cera to tylko niektóre z problemów jakie można usunąć w gabinecie medycyny estetycznej.

Jeśli chcemy uniknąć sztuczności zawsze wybierajmy rozsądnego lekarza z dużym doświadczeniem. Taki profesjonalista wykona zabiegi bez nadmiernej zmiany wyglądu a jeśli w którymś momencie my sami będziemy skłonni do przesady lekarz obiektywnie oceni nasz wygląd i odradzi wykonanie kolejnego zabiegu.

Można też trzymać się znanej sentencji: „ Po owocach pracy ich poznacie.” Niechętnie chwalimy się ingerencją lekarza w nasz wygląd. Jeśli jednak uda zdobyć się taką wiedzę o innej osobie a efekt podoba się nam nie pozostaje nic innego jak skorzystać z wiedzy i umiejętności tego samego lekarza.

Wszystkie preparaty obecnie stosowane w medycynie estetycznej są niezwykle bezpieczne. Dzieje się tak dlatego, że mamy zarówno coraz większą wiedzę na temat ich wpływu na nasz organizm jak i dysponujemy z roku na rok większymi możliwościami badawczymi oraz obostrzeniami prawnymi przed wprowadzeniem preparatu do lecznictwa. Coraz powszechniejsza staje się też wiedza na temat samej techniki wykonania zabiegów przez co lekarze umieją wielokrotnie więcej niż kilka lat temu. Daje to pewność, że zabieg będzie wykonany bezpiecznie i prawidłowo co zmniejsza ryzyko do statystycznego promila.

W medycynie estetycznej nie ma pojęcia efektu jojo. Jeśli w którymś momencie zrezygnujemy z wykonywania dalszych zabiegów upiększających po kilku miesiącach nasz wygląd będzie i tak lepszy niż gdybyśmy nic nie robili wcześniej. Dzieje się tak dlatego, że praktycznie wszystkie preparaty stosowane w medycynie estetycznej dają również pozytywne efekty długofalowe poprzez stymulację naszej skóry do zwiększenia elastyczności i zagęszczenia struktury.

W każdym momencie warto więc sięgać po najnowsze zdobycze medycyny estetycznej i bezpiecznie oraz długo cieszyć się dobrymi efektami zabiegów i fantastycznym wyglądem. Jeśli nie wiesz kiedy zacząć spójrz na swoje rówieśniczki i oceń czy wyglądasz starzej. Jeśli nie wiesz do kogo się udać, sprawdź w internecie zarówno klinikę jak i lekarzy tam pracujących. Na pewno znajdziesz niejednego Dr Szczyta medycyny estetycznej.

Działaj! Nie warto czekać aż wypadną wszystkie zęby…

dr Bartosz Pawlikowski

- dermatolog

Absolwent 40 Kursu Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 2005 roku związany z Kliniką Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi. Specjalizujący się w dermatologii zachowawczej i zabiegowej oraz procedurach laserowych. Od początku szczególnie zainteresowany diagnostyką chorób skóry u dzieci.

Doskonale porusza się w obszarze dermatologii zabiegowej. Ze względu na specyfikę pracy w klinice solidnie przygotowany w zakresie diagnostyki i leczenia stanów nowotworowych skóry.

Praca w ośrodku klinicznym pod okiem Konsultanta Krajowego w dziedzinie dermatologii Prof. Andrzeja Kaszuby stawia wciąż nowe wyzwania diagnostyczne. Niezbędną w tym zakresie wiedzę rozszerza w placówkach  w Warszawie oraz w Centrum Dermatologii i Specjalistycznym Centrum Szkoleniowym „DERMED” w Łodzi. Dzięki pracy z najlepszymi w tej dziedzinie celnie rozpoznaje problem i odpowiada leczeniem. Nieustannie doskonali swoje umiejętności w zakresie dermatologii pod okiem kadry profesorskiej oraz uczestnicząc w licznych kursach certyfikowanych. Uczestnik wielu kongresów w kraju i za granicą.

http://www.medevac.com.pl

http://blog.medevac.net.pl